مرکز مشاوره آویژه مرکز مشاوره آویژه .

مرکز مشاوره آویژه

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

۵٫۰
۰۱

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور از آن دسته رشته هایی است که طرفداران بسیاری دارد. این دانشگاه سالانه تعداد زیادی دانشجو مقاطع مختلف و رشته های مختلف فنی مهندسی میپذیرد. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل مقطع دکتری دانشگاه پیام نور رشته های فنی مهندسی را دارید، قطعا سوال مهمی مواجه میشوید، اینکه ارزش و اعتر مک تحصیلی دانشگاه پیام نور چگونه است؟ پاسخ این سوال ید گفت که این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور است و داوطلن از این بت نید هیچگونه نگرانی داشته شند. علاوه بر این دانشگاه های پیام نور یکی از متنوع ترین دانشگاه ها از نظر واحد های دانشگاهی هستند، ادامه خواهید دید که این دانشگاه ارائه ی تعدادی از رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور به هدف بسیاری از داوطلن مقطع دکتری بدل شده است.

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

از دیگر نکاتی که ید ره دانشگاه پیام نور بدانید مربوط به شرایط تحصیل و نحوه ی برگزاری کلاس های س میشد. بر این اساس حضور کلاس های س این دانشگاه اختیاری است. موضوع دیگری که عث محبوبیت رشته های فنی مهندسی مقطع دکتری دانشگاه های پیام نور شده است مربوط به شهریه ی این دانشگاه است که به نسبت دیگر دانشگاه ها کمتر است. ممکن است شما به عنوان داوطلب مقطع دکتری رشته های مهندسی پیام نور اطلاعی از این رشته ها و واحد های دانشگاهی ارائه دهنده این رشته ها نداشته شید. لذا استفاده از مشاوره تحصیلی میتواند برای شما بسیار مفید شد. برای این منظور تماس مرکز مشاوره تحصیلی میتوانید تمام ابهامات و سوالات خود را برطرف کنید، ادامه ی این مقاله سعی کرده ایم به موضوعات مهمی همچون لیست رشته های فنی و دانشگاه پیام نور ارائه دهنده آن ها بپردازیم.

دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور و اطلاع از لیست این دانشگاه ها یکی از دغدغه هایی است که داوطلن آن مواجه هستند. دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که تقری تمام اسن ها و شهرسن ها واحد هایی را دایر کرده است. لذا امکان دسترسی به این دانشگاه برای اکثر داوطلن وجود دارد. اما ذکر این نکته ی مهم الزامی است که ممکن است یک واحد دانشگاهی پیام نور همه ی رشته های فنی و مهندسی مربوط به مقطع دکتری را ارائه ندهد.

برخی از این دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور شامل دانشگاه پیام نور تهران واحد تهران شمال، دانشگاه پیام نور اصفهان، دانشگاه پیام نور شیراز و… است. البته همانطور که گفته شد هر کدام از این دانشگاه ها توجه به نیاز سالانه خود و اسن ها به نیروی متخصص تنها برخی رشته ها دانشجو میگیرند.

شهرهای رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

شهر های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور یکی از مهم ترین مواردی است که داوطلن دکتری فنی مهندسی نظر میگیرند. وجود تعداد زیادی از واحد های دانشگاهی پیام نور حال فعالیت سطح کشور اما به طور کلی تنها بعضی از این واحد های دانشگاه پیام نور دانشجویان را مقطع دکتری پذیرش میکنند. لذا داوطلن اغلب مجبور میشوند دانشگاه هایی به غیر از دانشگاه شهر محل سکونت خود تحصیل کنند. البته توجه به اختیاری بودن حضور کلاس های س این دانشگاه این موضوع حدودی حل شده است. یکی از شهر های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور دانشگاه پیام نور واحد تهران میشد.

این دانشگاه برخی از رشته ها همچون مهندسی عمران و مهندسی صنایع را برای داوطلن ارائه میدهد. افرادی که بتوانند نمره قبولی را آزمون و مصاحبه کسب کنند میتوانند این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور ثبت نام آزمون دکتری امکان پذیر است. البته داوطلن میتوانند دوره های فراگیر یا بدون کنکور مقطع دکتری دانشگاه پیام نور نیز شرکت کنند. ادامه به شرح و بررسی این دو مورد میپردازیم. داوطلن دکتری پیام نور رشته های مهندسی ید آزمون دکتری که توسط سازمان سنجش برگزار میشود شرکت کنند. برای این منظور مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسایی و تحصیلی الزامی است. بعد از بر گزاری آزمون نیج اولیه مربوط به کنکور دکتری منتشر میشود که طی آن افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده شند، ید دوره به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و کد رشته های مورد نظر خود را وارد کنند. بعد از انجام بررسیهای نهایی پذیرفته شدگان اعلام میشوند که این افراد ید مدارک مورد نیاز را برای ثبت نام حضوری به دانشگاه ها ارائه دهند.

ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور بدون شرکت کنکور نیز امکان پذیر است. گاهی دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت دانشجویان دکتری، اقدام به پذیرش دانشجو به شکل فراگیر یا بدون کنکور میکند. اولین قدم برای شرکت این دوره ها یافت دفترچه مربوطه و مطالعه دقیق آن و ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش میشد. طی این مرحله داوطلن اطلاعات شناسایی و تحصیلی خود و همچنین رشته امتحانی مورد نظرشان را مشخص میکنند. بعد از این مراحل آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار میشود، افرادی که موفق به اخذ نمره قبولی این آزمون شوند میتوانند دانشگاه های پیام نور ادامه تحصیل دهند. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور تنها تعداد کمی از رشته های مهندسی مقطع دکتری پذیرش دانشجو به شکل بدون کنکور دارد.

ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور مقوله ی مهمی است که داوطلن ید به آن توجه داشته شند. میدانیم که هر دانشگاهی برای پذیرش رشته های تحصیلی مختلف، ظرفیت هایی را نظر میگیرد که این ظرفیت ها بر اساس پارامتر های مختلفی مشخص میشوند. این موضوع ره ی رشته های فنی و مهندسی دکتری مربوط به دانشگاه پیام نور نیز صدق میکند. هر دانشگاهی بر اساس امکاناتی که اختیار دارد، نیاز سالانه هر اسن و شهرسن و… تعداد ظرفیت های خود را به سازمان سنجش و آموزش کشور ارائه میدهد. ید توجه داشت که ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور برای هر رشته رشته های دیگر فرق میکند. به طور مثال ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور تهران برای دکتری رشته ی مهندسی صنایع ۵ نفر میشد.

همچنین ظرفیت پذیرش دانشجو مقطع دکتری برای رشته ی مهندسی عمران دانشگاه پیام نور واحد تهران شمال نیز ۵ نفر است. همانطور که مشاهده میکنید ظرفیت های دانشگاه ها برای مقطع دکتری و رشته های ارائه شده این مقطع محدود هستند. این موضوع شانس قبولی داوطلن را تحت ثیر قرار میدهد. چرا که هر چه ظرفیت پذیرش یک رشته بیشتر شد شانس قبولی داوطلن نیز افزایش پیدا میکند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور یکی از متداول ترین سوالاتی است که داوطلن کنکور دکتری آن مواجه هستند. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم تعداد رشته هایی که دانشگاه پیام نور برای مقطع دکتری گروه فنی و مهندسی ارائه میدهد محدود است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر بخواهیم به برخی از لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور اشاره کنیم ید مواردی همچون، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و … را نام ببریم. البته همه ی این رشته ها یک دانشگاه و یا یک سال تحصیلی ارائه نمیشود. به طور مثال سال جاری رشته ی مهندسی عمران گرایش راه و ترابری تنها دانشگاه پیام نور واحد تهران ارائه میشود. لذا آگاهی از این لیست برای داوطلن تحصیل مقطع دکتری این دانشگاه بسیار ضروری میشد.

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور مقطع دکتری کدامند؟

مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و … از جمله این رشته ها میشند.

۲٫ ظرفیت پذیرش رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور چگونه است؟

هر دانشگاهی بر اساس امکاناتی که اختیار دارد، نیاز سالانه و… تعداد ظرفیتها را مشخص میکند. ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور تهران رشته ی مهندسی صنایع ۵ نفر، ظرفیت پذیرش مهندسی عمران دانشگاه پیام نور واحد تهران شمال نیز ۵ نفر است.

۳٫ دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که تقری تمام اسن ها و شهرسن ها واحد هایی را دایر کرده است. لذا امکان دسترسی به این دانشگاه برای اکثر داوطلن وجود دارد.

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۲:۰۳ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است؟

۴٫۰
۰۱

پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی یکی از موضوعاتی است که میتواند به متقاضیان ورود به دانشگاه کمک کند راحت تر رشته های دانشگاهی مشغول به تحصیل شوند. سال های گذشته شاهد تغییرات وسیعی سیستم آموزشی کشور بوده ایم که امکان تحصیل رشته های بدون کنکور یکی از مهم ترین این تغییرات بوده است. دانشگاه پیام نور یکی از اصلی ترین دانشگاه هایی است که رشته های بدون کنکور را ارائه داده است. ید به این نکته اشاره کنیم که این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر مزیت هایی دارد که همین امر موجب شده است علاقه مندان و طرفداران خود را داشته شد. برخی از مزیت های دانشگاه پیام نور به شرح زیر میشد:

 • میزان شهریه کمتر نسبت به سایر دانشگاه ها
 • اختیاری بودن حضور کلاس های س برای دانشجویان
 • معتبر بودن مک این دانشگاه و…

پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

توجه به مطالب گفته شده میتوان استنط کرد که تحصیل دانشگاه پیام نور برای بسیاری از افراد از جمله افراد شاغل بسیار مطلوب میشد. همچنین نکته ی دیگر این است که تحصیل هر دانشگاه و موسسه آموزش عالی نیازمند داشتن شرایط و رعایت قوانین خاصی میشد. این موضوع ره ی پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیز صدق میکند. لذا داوطلن ید از این قوانین و مقررات اطلاع کامل داشته شند بتوانند راحت تر برای پذیرش و ثبت نام اقدام کنند. یکی از راه هایی که میتواند به متقاضیان کمک کند استفاده از مشاوره تحصیلی میشد. داوطلن میتوانند مراجعه به مرکز مشاوره تحصیلی آویژه به پاسخ ست تمام سوالات خود حیطه ی پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور، دست یابند. ادامه ی این مقاله نیز سعی شده است اطلاعات مفیدی ره پذیرش بدون کنکور ارائه شود.

شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی یکی از موضوعات مهمی است که داوطلن سوالات مهمی ره این موضوع مواجه هستند. همانطور که میدانید لازمه ی ورود به هر دانشگاه داشتن یکسری شرایط عمومی و یکسری شرایط اختصاصی مربوط به آن دانشگاه میشد. شرایط عمومی لازم برای تحصیل رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور شامل عدم فساد اخلاقی، عدم اعتیاد به مواد مخ، اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیان پذیرفته شده قانون اساسی، نداشتن هیچگونه دشمنی نظام جمهوری اسلامی ایران و… میشد. متقاضیان تحصیل دانشگاه ها ید واجد تمام این شرایط شند. علاوه بر این موارد از دیگر شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی میتوان به داشتن مک تحصیلی مورد یید دانشگاه و سازمان سنجش اشاره کرد. این مک میتواند مک دیپلم نظام قدیم، دیپلم نظام جدید، مک پیش دانشگاهی و یا مک کاردانی شد.

ره ی افرادی که رشته های فنی و حرفه ای تحصیل کرده اند داشتن یکی از مدارک فوق برای تحصیل رشته های بدون کنکور پیام نور الزامی میشد. یکی دیگر از سوالاتی که برای داوطلن مطرح است این است که آیا میتوانند رشته های نامرتبط مک تحصیلی دیپلمشان تحصیل کنند یا خیر؟ پاسخ ید گفت بله، امکان تحصیل رشته های نامرتبط مک دیپلم برای داوطلن فراهم شده است. یکی از شرایط مهمی که ید به آن اشاره کنیم مربوط به وضعیت نظام وظیفه داوطلن مرد میشد. برای تحصیل دانشگاه پیام نور و تمام دانشگاه های کشور ارائه ی مک پایان خدمت و یا گواهی معافیت موقت و یا کارت معافیت دائم الزامی میشد.

ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی و چگونگی انجام مراحل ثبت نام از مهم ترین مراحلی است که داوطلن آن مواجه هستند. همانند سایر رشته های دانشگاهی برای قبولی رشته های بدون کنکور ید ثبت نام های اولیه صورت گیرد. اولین قدم برای ثبت نام، همزمان ثبت نام اولیه کنکور سراسری سایت سازمان سنجش میشد که طی آن داوطلب یستی تمایل خود را برای تحصیل دانشگاه پیام نور اعلام کند و نسبت به خرید کارت اعتری اقدام کند. بعد از اعلام نیج کنکور دفترچه مربوط به رشته های بدون کنکور انتشار میابد که داوطلن مطالعه دقیق آن میتوانند رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند. مرحله ی دیگر برای ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی مراجعه به سایت سازمان سنجش و تکمیل فرم های مربوطه میشد.

این فرم ها شامل اطلاعات تحصیلی داوطلب، اطلاعات شناسایی و نظام وظیفه و… میشد. بعد از تکمیل این موارد امکان انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای داوطلن فراهم میاید. متقاضیان میتوانند صد رشته را انتخاب کنند. پایان مراحل کد رهگیری اختیار داوطلن قرار میگیرد که ید این کد را برای مراحل بعدی نگه دارند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی و اطلاع یافتن از لیست این رشته برای افرادی که میخواهند رشته های بدون کنکور ادامه تحصیل دهند، امر بسیار مهمی میشد. به طور کلی رشته های بدون کنکور دوره ی کارشناسی پیام نور برای پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی، هنر و زن های خارجه مطرح شده است. رشته هایی که گروه علوم تجربی ارائه شده اند شامل رشته های شیمی محض و کاربردی، زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، آمار و کاربردها، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار و… میشند. رشته هایی همچون مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی راه آهن، مهندسی پزشکی، مهندسی برق، مهندسی معماری، مهندسی نفت، مهندسی مواد و بسیاری رشته های پرطرفدار دیگر از جمله رشته های مربوط به گروه آزمایشی علوم ریاضی میشند.

اگر بخواهیم برخی رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی را نام ببریم ید به مواردی همچون جغرافیا، جامعه شناسی، ریخ، روابط عمومی، حسابداری، ادیان و عرفان، زن و ادبیات فارسی، حقوق، زن و ادبیات عربی، مشاوره و… اشاره کنیم. رشته هایی که برای گروه آزمایشی هنر و زن های خارجی ارائه شده است به ترتیب شامل: عکاسی، هنر اسلامی، ارتط تصویری، صنایع دستی، طراحی پارچه و رشته های زن و ادبیات انگلیسی، مترجمی زن انگلیسی و… میشد.

اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی موضوع دیگری است که سعی میکنیم به طرح و بررسی آن بپردازیم. پس از اتمام مراحل مربوط به ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور نوبت به بررسی اطلاعات داوطلن میرسد. این بررسی از سوی سازمان سنجش و همچنین دانشگاه ها صورت میگیرد. همانطور که میدانید دوره های بدون کنکور پذیرش دانشجویان تنها بر اساس سوابق تحصیلی میشد. لذا افرادی که سوابق تحصیلی بهتری داشته شند شانس بیشتری برای قبولی دارند. بعد از اتمام بررسی ها، اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی از سوی سازمان سنجش انجام میشود. داوطلن میتوانند دست داشتن مدارک و اطلاعات ثبت نامی خود از جمله کد رهگیری، از پذیرش و یا عدم پذیرش خود دانشگاه پیام نور اطلاع یابند.

مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی راهی است که میتواند مسیر قبولی رشته های بدون کنکور کارشناسی پیام نور را برای داوطلن هموار تر کند. اگر شما نیز داوطلب رشته های بدون کنکور شید حتما سوالات بسیاری مواجه شده اید. چه کسانی میتوانند رشته های بدون کنکور پیام نور ادامه تحصیل دهند؟ آیا مک تحصیلی رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور معتبر است؟ چگونه میتوان بدون کنکور دانشگاه پیام نور تحصیل کرد؟ مراحل ثبت نام این رشته ها چیست؟ این موارد تعداد کمی از سوالاتی است که ذهن داوطلن را به خود مشغول کرده است. به همین خاطر استفاده از مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی به داوطلن توصیه میشود. چرا که این مشاوره پاسخ تمام این سوالات را بر میگیرد و میتواند ابهامات داوطلن را برطرف کند.

سوالات متداول

۱٫ شرایط لازم برای تحصیل رشته های بدون کنکور پیام نور کدامند؟

داشتن مک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا قدیم، مک پیش دانشگاهی و یا مک کاردانی از شرایط لازم برای پذیرش رشته های بدون کنکور این دانشگاه است.

۲٫ لیست رشته های کارشناسی بدون کنکور پیام نور انسانی کدامند؟

رشته های بدون کنکور پیام نور مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی را نام ببریم ید به مواردی همچون جغرافیا، جامعه شناسی، ریخ، روابط عمومی، حسابداری، ادیان و عرفان، زن و ادبیات فارسی، حقوق و… اشاره کنیم.

۳٫ آیا برای داوطلن امکان تحصیل رشته های بدون کنکور نا مرتبط مک دیپلم وجود دارد؟

پاسخ ید گفت بله، امکان تحصیل رشته های نامرتبط مک دیپلم برای داوطلن فراهم شده است.

چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است؟

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۹:۵۰ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟

۵٫۰
۰۱

ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از موضوعاتی است که برای بسیاری از متقاضیان این دانشگاه سوال برانگیز میشد. به طور کلی دانشگاه پیام نور به دو طریق از بین متقاضیان تحصیل این دانشگاه، دانشجو میپذیرد. این دو روش شامل پذیرش آزمون و پذیرش بدون آزمون میشد. برای قبولی رشته های آزمون شرکت کنکور و کسب رتبه ی قبولی الزامی میشد. اما گاهی برخی داوطلن موفق به قبولی کنکور سراسری نمیشوند. برای این دسته از افراد نیز راه حلی وجود دارد که ثبت نام رشته های بدون کنکور میشد. افرادی که این رشته ها پذیرفته میشوند مراحل بعد ید برای ثبت نام دانشگاه پیام نور اقدام کنند. از آن جایی که حضور کلاس های س این دانشگاه اجری نمیشد تحصیل این دانشگاه طرفداران زیادی دارد. علاوه بر این شهریه یافتی این دانشگاه به نسبت دانشگاه های دیگر کمتر میشد.

ثبت نام دانشگاه پیام نور

ادامه تحصیل دانشگاه پیام نور به مانند دانشگاه های دیگر قوانین و مقررات خاص خود را دارد. افرادی که تمایل دارند این دانشگاه تحصیل کنند ضمن آگاهی از این قوانین ید واجد تمامی شرایط هم شند. اگر بخواهیم برخی از این شرایط مربوط به ثبت نام پیام نور را مطرح کنیم ید به ارائه ی مک تحصیلی معتبر اشاره کنیم. این مدارک شامل موارد زیر میشد:

 • مک دیپلم نظام جدید
 • مک دیپلم نظام قدیم
 • مک کاردانی
 • مک پیش دانشگاهی

افراد دارای این مدارک، میتوانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام کنند. البته شرایط و ضوابط متعدد دیگری برای ثبت نام وجود دارد که داوطلن عزیز میتوانند بهره گیری از مشاوره تحصیلی از آنها اطلاع یابند. مرکز مشاوره تلفنی تحصیلی آویژه میتواند شما عزیزان را این مسیر همراهی کند. ادامه این مقاله نیز به بررسی روند ثبت نام این دانشگاه میپردازیم.

ریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور

ریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از موضوعات مهمی است که داوطلن آن مواجه هستند. فردی که میخواهد دانشگاه پیام نور تحصیل کند ید چند مرحله ثبت نام انجام دهد. مرحله ی اول ثبت نام اولیه صورت میگیرد که این مرحله همزمان ثبت نام کنکور سراسری و از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام میگیرد. واقع داوطلن خرید کارت اعتری مربوط به دانشگاه پیام نور، تمایل خود را برای تحصیل این دانشگاه اعلام میکنند. مراحل بعد برگزاری کنکور و اعلام نیج اولیه، مرحله ی بعدی ثبت نام که همان انتخاب رشته است آغاز میشود. این مورد نیز ریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور تقری همزمان ثبت نام دیگر دانشگاه ها میشد.

افرادی که کنکور سراسری پذیرفته شده اند و میخواهند رشته های آزمون این دانشگاه تحصیل کنند و یا میخواهند رشته های بدون کنکور این دانشگاه پذیرش بگیرند، یستی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و اطلاعات مورد نیاز و همچنین کد رشته های مورد نظر خود را وارد کنند. چنانچه داوطلب یکی از رشته های دانشگاه پیام نور پذیرفته شود ید برای ثبت نام حضوری اقدام کند.

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور از مهم ترین نکاتی است که داوطلن زمان ثبت نام ید نظر داشته شند. داوطلبی که مراحل مختلف را رسیدن به مرحله ی ثبت نام پشت سر میگذارد حال این سوال مواجه میشود که برای ثبت نام ید چه مدارکی را آماده کنم؟ این مدارک معمولا شامل مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی داوطلن میشد. لازم به ذکر است که ره رشته های بدون آزمون پذیرش داوطلن بر اساس سوابق تحصیلی میشد، لذا رعایت دقت و صداقت ارائه ی این مدارک الزامی میشد. اصل و یا گواهی مک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم، مک کاردانی، مک پیش دانشگاهی از جمله ی این مدارک میشند. سایر مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور شامل گواهی معافیت موقت یا دائم سرزی یا کارت پایان خدمت سرزی برای آقایان، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه، چند قطعه عکس و… میشد.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور و مراحل اقدام برای ثبت نام این دانشگاه کدام است؟ این سوالی است که متقاضیان ادامه تحصیل دانشگاه پیام نور حداقل یک ر آن مواجه شده اند. به همین دلیل اینجا مختصرا به شرح این موضوع میپردازیم. همزمان آغاز ثبت نام برای کنکور سراسری ثبت نام برای رشته های بدون کنکور و کنکور دانشگاه پیام نور نیز آغاز میشود. داوطلن میتوانند خواست خود برای تحصیل این دانشگاه را زمان ثبت نام سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند. که لازمه ی این کار خرید کارت اعتری میشد. مرحله ی بعدی ثبت نام اعلام نیج اولیه کنکور و آغاز انتخاب رشته شروع میشود. طی این مرحله داوطلن ید دفترچه انتخاب رشته را یافت کنند و مطالعه ی دقیق آن لیست رشته های مورد نظر خود را استخراج کنند.

داوطلن نهایت مراجعه به سایت سازمان سنجش اطلاعات شناسایی و تحصیلی و کد رشته های مورد نظر خود را این سامانه به ثبت میرسانند. آخرین نکته ره ی نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور مربوط به زمان اعلام نیج نهایی کنکور میشد که داوطلن صورت قبولی ید برای ثبت نام حضوری و ارائه ی مدارک به دانشگاه اقدام کنند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور

شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان این دانشگاه میشد. افرادی که میخواهند برای ادامه ی تحصیل دانشگاه پیام نور اقدام کنند ید تمام شرایط خود را مورد بررسی قرار دهند. توانایی مالی برای پرداخت شهریه یکی از پارامترهایی است که هر داوطلب ید نظر بگیرد. اما نکته ی امیدوار کننده این مورد این است که شهریه این دانشگاه به نسبت سایر دانشگاه ها کمتر است. نکته ی دیگری که ره ی شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور وجود دارد این است که شهریه ای که برای رشته های بدون کنکور و رشته های کنکور نظر گرفته شده است یکسان است. شهریه یافتی این دانشگاه به دو بخش شهریه ی ثابت و شهریه ی متغیر تقسیم شده است.

مقدار شهریه ثابت برای تمام رشته ها یکسان است و مبلغی حدود ۱۷۳۰۰۰تومان میشد. حالیکه میزان شهریه برای هر یک از گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی و… متفاوت میشد. این دانشگاه برای هر یک واحد از وس تخصصی و عملی و… نیز شهریه ای را قرار داده است. مثلا شهریه هر واحد وس نظری سال جاری ۱۹۰۰۰ تومان است. به طور کلی میزان شهریه ی یک ترم این دانشگاه حدودا مبلغی بین ۸۰۰ هزار تومان یک میلیون پانصد هزار تومان میشد که مقایسه هزینه های سایر دانشگاه ها برای داوطلن متناسب تر میشد. همانطور که گفته شد این مبلغ به عوامل مختلفی همچون تعداد واحد سی، نوع واحد های سی و رشته ی تحصیلی افراد بستگی دارد.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور

مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از گزینه هایی است که میتواند به داوطلن ورود به دانشگاه های پیام نور کشور کمک کند. داوطلنی که اطلاعات دقیق از ضوابط و شرایط این دانشگاه ندارند، میتوانند استفاده از مشاوره بسیاری از ابهامات و سوالات خود را این زمینه برطرف کنند. مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ادامه تحصیل دانشگاه پیام نور کدام است؟ راه و روش ثبت نام رشته های آزمون و بدون آزمون دانشگاه پیام نور چیست؟ شرایط و قوانین دانشگاه پیام نور برای پذیرش دانشجو کدام است؟ این ها همه از جمله سوالاتی است که داوطلن و علاقه مندان به تحصیل این دانشگاه آنها روبه رو هستند. مراکز مشاوره تحصیلی بسیاری آماده ی ارائه ی خدماتی به داوطلن عزیز میشند که میتواند تمام این موارد را برگیرد و پاسخگوی تمام این سوالات و ابهامات شد.

سوالات متداول

۱٫ ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه صورت میگیرد؟

داوطلن میتوانند خرید کارت اعتری تمایل خود را برای تحصیل این دانشگاه ثبت کنند و بعد اعلام نیج اولیه کنکور رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. صورت پذیرش داوطلب ید برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه کند.

۲٫ مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه پیام نور کدامند؟

اصل و یا گواهی مک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم، مک کاردانی، مک پیش دانشگاهی، گواهی معافیت موقت یا دائم سرزی یا کارت پایان خدمت سرزی برای آقایان، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه و… از جمله این مدارک میشد.

۳٫ شهریه دانشگاه پیام نور تقری چق میشد؟

به طور کلی میزان شهریه ی یک ترم این دانشگاه حدودا مبلغی بین ۸۰۰ هزار تومان یک میلیون پانصد هزار تومان میشد که مقایسه هزینه های سایر دانشگاه ها برای داوطلن متناسب تر میشد.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۸:۰۵ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

۵٫۰
۰۱

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری راه جبرانی است برای افرادی که انتخاب رشته دانشگاه سراسری موفق به پذیرش هیچ رشته محلی نشده اند و یا از رشته و دانشگاهی که آن قبول شده اند رضایت ندارند که البته این حالت برای افرادی که مشاوره تحصیلی داشته اند کمتر پیش خواهد آمد.

به طور کل هر سال پس از پایان مهلت ثبت نام دانشگاه سراسری تعدادی صندلی خالی برخی از رشته ها قی میماند که میتواند دلایل مختلفی داشته شد برای مثال هنگامی که یک داوطلب هم کنکور سراسری و هم کنکور آزاد شرکت میکند و نهایت دانشگاه آزاد ثبت نام میکند یک صندلی دانشگاه سراسری خالی خواهد ماند. هم چنین مواردی مانند عدم ثبت نام دانشجو پذیرش شده، انصراف دانشجوها و… عث میشود که تعداد دانشجویان برخی از رشته ها نسبت به ظرفیت موجود کمتر شد که این امر منجر به ارائه خواست تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری به سازمان سنجش خواهد شد. میتوانید برای کسب اطلاعات جامع تر و دقیق تر خصوص تکمیل ظرفیت مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری مسئله ای میشد که اهمیت آن از متقاضیان ورود به دانشگاه های سراسری چه مقطع کارشناسی و چه کارشناسی ارشد پوشیده نیست چراکه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری آخرین فرصت برای متقاضیان است بتوانند رشته ای که به آن علاقه دارند یا رشته بهتری نسبت به آنچه که پذیرش شده اند تحصیل کنند. از آنجایی که ظرفیت رشته های ارائه شده تکمیل ظرفیت کمتر از کنکور اولیه میشد و حداکثر حق انتخاب رشته ها نیز کمتر از انتخاب رشته کنکور اصلی میشد از این رو نیاز است که کمک مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری شانس خود را برای پذیرش رشته مورد نظر افزایش دهیم.

مشاوره نظر گرفتن تراز و رتبه شما و شرایط رشته ها و دانشگاه های موجود کمک خواهد کرد به گونه ای انتخاب رشته خود را اولویت بندی کنیم که حتی اگر رشته مورد نظر خود پذیرش نشدیم بتوانیم بهترین رشته ممکن پذیرش شویم. نکته مهمی که این ره وجود دارد این است که اگر انتخاب رشته تکمیل ظرفیت موفق عمل نکنید و رشته ای پایین تر از رشته ای که کنکور اولیه پذیرش شده قبول شوید دیگر حق زگشت به رشته اولیه خود را ندارید.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری خدمتی از طرف برخی از مراکز مشاوره تحصیلی میشد امکان انتخاب رشته بهتر و اصولی تر برای تمامی متقاضیان وجود داشته شد. از آنجایی که ممکن است مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری به صورت حضوری برای برخی از داوطلن مقدور نشد از این رو مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری کمک خواهد کرد که داوطلن صرف حداقل وقت، انرژی و هزینه بتوانند آگاهی بیشتری مسیر انتخاب رشته خود قدم بردارند.

قابل انکار نیست که حساسیت آزمون تکمیل ظرفیت نسبت به مرحله اولیه بیشتر میشد و کسانی که ثبت نام تکمیل ظرفیت شرکت کرده‌اند به عنوان آخرین فرصت برای آنها بسیار مهمتر از انتخاب رشته اولیه است. پس لازم است متقاضیان حداقل بهره مندی از مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری انتخاب رشته اصولی تری را انجام دهند شانس خود را برای پذیرش رشته مورد نظر افزایش دهند. داوطلن میتوانند شماره پاسخگویی مشاوره تحصیلی را از طریق مراجعه به سایت مرکز مورد نظر به دست آورند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری برای افرادی امکان پذیر است که کنکور اصلی دانشگاه سراسری مجاز به انتخاب رشته شده شند. صورت برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ثبت نام آن کاملاً اینترنتی میشد به این صورت که داوطلن می توانند مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و رفتن به قسمت ثبت نام تکمیل ظرفیت، مراحل ثبت نام خود را سپری کنند. داوطلن ید ابتدا لیست رشته های معرفی شده را مشاهده کنند و از میان آنها رشته های مورد علاقه خود را فهرست ثبت نام ج کنند. ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری بر خلاف ثبت نام اولیه، هزینه ای برای متقاضیان بر ندارد و کلیه افراد مجاز به انتخاب رشته می توانند به صورت رایگان و از طریق سایت مربوطه ثبت نام خود را انجام دهند.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری را نمیتوان به طور دقیق اعلام کرد چراکه هر ساله دچار نوسان است. از آنجایی که وزارت علوم مصوبه سال قبل، تکمیل ظرفیت را برای تمام دانشگاه های سراسری و آزاد لغو کرد و کنون نیز مصوبه جدیدی را مورد برقراری مجدد طرح تکمیل ظرفیت ارائه نداده است از این رو نمیتوان زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری را به صورت یک ریخ مشخص عنوان کرد. اما به طور معمول ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری دو الی سه هفته پس از اعلام نیج نهایی کنکور سراسری و پایان مهلت ثبت نام دانشگاه ها میشد. چراکه ابتدا ید مشخص شود که بعد از ثبت نام دانشجویان چه تعداد صندلی خالی دانشگاه ها وجود دارد و پس از معرفی رشته های دارای ظرفیت از طرف واحدهای دانشگاهی، سازمان سنجش و پذیرش دفترچه تکمیل ظرفیت را ارائه میدهد.

قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری این امکان را ایجاد میکند افرادی که نتوانسته اند رشته و دانشگاه مناسبی پذیرش شوند شانس خود را دوره امتحان کنند. گاه رشته هایی تکمیل ظرفیت وجود دارند که بسیار از رشته پذیرش شده دانشجو بهتر هستند و فرد به راحتی میتواند این رشته ها پذیرش شود. چرا که ثبت نام تکمیل ظرفیت همزمان اوایل شروع ترم مهر ماه میشد و بسیاری از افراد هیجان آغاز دانشگاه به آزمون تکمیل ظرفیت فکر نمیکنند.

قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری برای افرادی که حال تحصیل میشند به این صورت است که برای ثبت نام حتما ید از دانشگاه حال تحصیل انصراف داده شند. به طور کلی زمینه تحصیلی مشاوره و برنامه ریزی دو اصل احتمال موفقیت هستند که مسئله تکمیل ظرفیت نیز از این قضیه مستثنا نمیشد. یک مشاوره تحصیلی داشتن سال ها تجربه به ستی میتواند پیش بینی کند که احتمال پذیرش شما چه رشته و دانشگاهی بیشتر است. پس این راس استفاده از مشاوره تکمیل ظرفیت چه به صورت حضوری چه به صورت تلفنی بسیار موثر خواهد بود.

اعلام نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

اعلام نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری همانند زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری همیشه نوساناتی همراه بوده است. از این رو صورت برگزاری مجدد طرح تکمیل ظرفیت، داوطلن میتوانند از طریق مراکز مشاوره تحصیلی یا مراجعه به سایت سازمان سنجش آخرین اخر را مورد زمان ثبت نام، دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری و زمان اعلام نیج کسب کنند. به طور میانگین ده روز پس از پایان یافتن ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری نیج آن اعلام میشود.

داوطلن میتوانند پس از اعلام نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری از طرف سازمان، به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند سپس منو بر روی گزینه تکمیل ظرفیت کلیک کنند و قسمت اعلام نیج وارد کردن کد پیگیری خود قسمت مربوطه به اطلاعت مربوط به ثبت نام دسترسی پیدا کنند. معمولا اکثر داوطلنی که آزمون تکمیل ظرفیت پذیرش شده اند ورودی بهمن ماه میشند اما این حال برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است آمادگی پذیرش این دانشجوها را نیمه مهر ماه داشته شند.

سوالات متداول

۱٫ نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری چگونه منتشر میشود؟

اگر این نیج برای رشته های دارای کنکور شد توسط سایت سازمان سنجش و اگر برای رشته های بدون کنکور شد معمولا از طریق سایت مرکز آموزشی مربوطه اعلام میشود.

۲٫ ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری چه زمانی است؟

تقری چند روز پس از اتمام کامل مهلت ثبت نام دانشجویان دانشگاه های سراسری میشد.

۳٫ شرط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری چیست؟

مجاز به انتخاب رشته شدن مرحله اول کنکور برای رشته های دارای کنکور و سوابق تحصیلی برای رشته های بدون کنکور میشد.

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۱:۱۲ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

لیست رشته های بدون کنکور هنر

۵٫۰
۰۱

رشته های بدون کنکور هنر حال حاضر تعداد زیادی از رشته های گروه آزمایشی هنر را تشکیل میدهند . سال های اخیر سازمان سنجش برای حذف کنکور سراسری گام هایی برداشته است . از جمله آنها میتوان به حذف کنکور برای برخی رشته ها اشاره کرد . رشته های بدون کنکور هنر نیز از آن دسته رشته ها هستند . واقع داوطلن میتوانند بدون نیاز به شرکت آزمون سراسری رشته های بدون کنکور هنر پذیرفته شوند . رشته های بدون کنکور هنر طرفداران خاص خود را دارد که میتوانند به راحتی رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند . از جمله رشته های بدون کنکور هنر میتوان به رشته های صنایع دستی ، هنر های اسلامی ، هنرهای صناعی و … اشاره کرد .

رشته های بدون کنکور هنر

دانشگاه های مختلف اعم از دانشگاه آزاد ، علمی کاربردی ، پیام نور و دانشگاه های دولتی از بین متقاضیان این رشته ها دانشجو میپذیرند . این امر عث شده است که داوطلن خیالی آسوده تر انتخاب رشته کنند ، چرا که انتخاب های بیشتری خواهند داشت .

لیست رشته های بدون کنکور هنر

لیست رشته های بدون کنکور هنر بر اساس نیاز دانشگاه ها به پذیرش دانشجو هر رشته ، توسط همان دانشگاه به سازمان سنجش منتقل میشود و از طریق این سازمان اختیار داوطلن علاقه مند به رشته های هنر قرار میگیرد . واقع ممکن است لیست رشته های بدون کنکور هنر هر دانشگاه متفاوت از دانشگاه های دیگر شد . پس از اعلام مهلت انتخاب رشته از سوی سازمان سنجش لیست رشته های بدون کنکور هنر دفترچه ی انتخاب رشته مربوط به رشته های بدون کنکور هنر و سایرگروه های آزمایشی کاملا قید شده است .

برای اینکه داوطلن از شرح این رشته های بدون کنکور هنر اطلاع یابند برخی از این رشته ها و دانشگاه های پذیرنده دانشجو این رشته این متن آورده شده است . برخی از رشته ها منج لیست رشته های بدون کنکور هنر دفترچه انتخاب رشته سال جاری به شرح زیر میشد : فرش ، صنایع دستی ، هنر اسلامی ، مرمت آثار ریخی ، هنرهای صناعی ، مرمت بناهای ریخی ، سن شناسی ، طراحی لس ، طراحی صنعتی و … لازم به ذکر است که پذیرفته شدگان بر اساس دوره تحصیلی که ان ادامه تحصیل دهند ، مک کاردانی و یا کارشناسی یافت میکنند .

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد مقاطع مختلف کاردانی و کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد دانشجو میپذیرد . دانشگاه آزاد چندین سال است که بدون کنکور از بین داوطلنی که تمایل دارند دوره های تحصیلی لاتر خود را این دانشگاه بگذرانند دانشجو میپذیرد . برای علاقه مندان به کسب مهارت ها و دانش آکادمیک حوزه هنر رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد راه مناسبی میشد چرا که صد احتمال قبولی لا میشد . همانطور که میدانید دانشگاه آزاد از بین فارغ التحصیلان دیپلم دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو میپذیرد . رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته شامل رشته های گرافیک ، هنرهای تجسمی – نقاشی ، فیلمسازی – کمک کارگردانی ، طراحی لس ، تئاتر – ادبیات نمایشی ، طراحی و دوخت ،فیلمسازی – عکاسی و فیلمبرداری ، و… میشد .

مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد نیز لیست رشته های بدون کنکور هنر به این شرح میشد : کارشناسی حرفه ای گرافیک – تصویر سازی ، هنرهای تجسمی – نقاشی ، ارتط تصویری ، کارشناسی حرفه ای طراحی و تکنولوژی دوخت ، کارشناس حرفه ای مرمت و زسازی بناهای ریخی .

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری برای داوطلنی که از پس هزینه های دانشگاه های غیر دولتی بر نمیایند ، گزینه ی مناسبی میشد . لذا اعلام پذیرش دانشجو رشته های بدون کنکور و دانشگاه سراسری از سوی سازمان سنجش امکان تقسیم عادلانه تر تسهیلات و امکانات دانشگاه ها را فراهم آورده است . از آنجا یی که پذیرش رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری براساس معدل دوره متوسطه صورت میگیرد تلاشهای هر فرد دوره متوسطه زمینه پذیرش راحت تر دانشگاه را فراهم میکند . البته پذیرش دانشجو به شرایط متعدد دیگری نیز بستگی دارد ؛ از جمله آنها میتوان به ظرفیت پذیرش هر دانشگاه اشاره کرد . نکته ی دیگری که داوطلن ید بدانند این است که رقابت بر سر رشته ها و همچنین دانشگاه های برتر کشور هنوز به قوت خود و از طریق کنکور سراسری پابرجا میشد .

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری این دوره از کنکور شامل رشته های ؛ فرش ، هنرهای صناعی ، صنایع دستی ، طراحی صنعتی ، فرش ، نقاشی ، هنرهای اسلامی ، زیگری ، تلویزیون و هنرهای دیجیل ، طراحی لس ، ارتط تصویری ، زیگری ، سینما ، نوازندگی موسیقی ایرانی ، مرمت بناهای ریخی ، صنایع دستی ، طراحی و ساخت طلا و جواهر و عکاسی میشند . داوطلن ید توجه نمایند که این بین لیست رشته های مربوط به دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور و علمی کاربردی نیز مطرح شده است . لذا ید به نام دانشگاه ، کد رشته و نوع دوره ی تحصیلی توجه داشته شند .

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری توجه به تغییرات جدید کنکور پس از اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر آغاز انتخاب رشته ، دفترچه جداگانه منتشر شده است . از جمله شرایط لازم مطرح شده میتوان به شرایط اختصاصی و شرایط عمومی اشاره کرد که اینجا به طرح این شرایط میپردازیم : داوطلن ید به یکی از ادیان مصرح قانون اساسی کشور ایمان داشته شند ، عدم عناد نظام جمهوری اسلامی ایران ، عدم اعتیاد و عدم فساد اخلاقی . همچنین داوطلن مرد ید مک پایان خدمت سرزی و یا معافیت به شکل دائم یا موقت داشته شند ، و به طور کلی منعی از نظر مقررات نظام وظیفه عمومی وجود نداشته شد .

اما یکی از مهمترین واصلی ترین شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری که بسیار ره آن بحث شده است ، معدل و مک دیپلم میشد . داوطلن برای پذیرش رشته های بدون کنکور هنر ملزم به داشتن یکی از مدارک زیر میشند : دیپلم نظام آموزشی جدید ، دیپلم متوسطه برای داوطلن نظام قدیم ، مک پیش دانشگاهی برای داوطلن دوره سالی واحدی ، مک کاردانی به جای مک پیش دانشگاهی برای داوطلن دوره های فنی حرفه ای و یا کاردانش . داوطلن ید واجد تمام شرایط ذکر شده شند .

مشاوره تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور ، موفقیت کنکور و …

سال های گذشته کنکور برای ورود به دانشگاه سد بزرگ و گاه غیر قابل عبور بود . به همین خاطر داوطلن بسیاری برای موفقیت این ماراتن بزرگ و سخت از مشاوره تحصیلی بهره میبردند . اما وجود افزایش پذیرش دانشجو دوره ی کارشناسی بدون کنکور ورود به دانشگاه برای داوطلن تسهیل شده است . این امر نه تنها از اهمیت مشاوره تحصیلی نمیکاهد بلکه آن را دوچندان میکند . توصیه ی ما به داوطلنی که جستجوی مرکز مشاوره ای مطمئن و کار آمد هستند مرکز مشاوره ی آویژه میشد . این مرکز یکی از موفق ترین مراکز مشاوره کشور میشد که مشاوران برجسته از گرد هم آمده اند بهترین مشاوره ها را به متقاضیان ارائه دهند . برای برقراری ارتط این مرکز کافیست به سایت مرکز مشاوره آویژه مراجعه نمایید یا شماره تلفن های این مرکز تماس حاصل نمایید .

سوالات متداول

۱)شرایط پذیرش رشته های بدون کنکور هنر چیست ؟

اخذ مک دیپلم نظام جدید و یا قدیم ، داشتن مک پیش دانشگاهی داوطلن نظام ترمی واحدی ، برای دارندگان مک کاردانی ملاک پذیرش اخذ مک فوق دیپلم میشد .

۲)زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر ؟

داوطلن از آغاز بهمن ماه سال گذشته ششم شهریور سال جاری برای ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر فرصت دارند .

۳)نحوه ی ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری چگونه است ؟

مراحل ثبت نام به این ترتیب است : مراجعه به سایت سازمان سنجش و ثبت اطلاعات و رشته های مورد علاقه ، صورت قبولی تماس دانشگاه داوطلب و تقاضای مراجعه و ثبت نام حضوری .

۴)نحوه ی ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد چگونه است ؟

مراحل ثبت نام دانشگاه آزاد نیز به این شرح است : مراجعه به سایت سازمان سنجش و پذیرش ثبت اطلاعات خواست شده و خرید کارت اعتری و انتخاب حداکثر بیست کد رشته فرم تقاضانامه .

لیست رشته های بدون کنکور هنر

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های بدون کنکور هنر

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۷:۴۹ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

۵٫۰
۰۱

لیست رشته های بدون کنکور هنر از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور و قالب دفترچه انتخاب رشته ی مربوط به رشته های بدون کنکور به متقاضیان عرضه میگردد . این لیست بر مبنای تصمیمات اخیر که توسط سازمان سنجش و وزارت علوم اخذ شده ، تنظیم گردیده است . که طی آن تحصیل هشد و پنج صد از رشته های دانشگاهی صرفا براساس سوابق تحصیلی داوطلن دوره متوسطه امکان پذیر میشد . احتساب معدل برای لیست رشته های بدون کنکور هنر برای داوطلن تمام رشته های دیپلم به شکل صد صد میشد این موضوع میتواند عث پذیرش عادلانه تر داوطلن شود . انتشار لیست رشته های بدون کنکور هنر از سوی سازمان سنجش و آموزش علاقه مندان به کسی مهارت های آکادمیک میتوانند بسیاری از رشته های گروه آزمایشی هنر و بدون نیاز به شرکت کنکور سراسری تحصیل کنند .

لیست رشته های بدون کنکور هنر

لیست رشته های بدون کنکور هنر رشته های ؛ فرش ، نقاشی ، عکاسی ، طراحی صنعتی ، هنرها ی صناعی ، ارتط تصویری ، صنایع دستی ، مرمت بناهای ریخی ، هنر اسلامی ، طراحی پارچه ، زیگری ، سینما ، ارتط تصویری ، تلویزیون و هنرهای دیجیلی ، کاردانی حفاظت و مرمت آثار ریخی ، کاردانی گرافیک ، چاپ ، کبت و نگارگری ، سینما ، ادبیات نمایشی ، طراحی و ساخت طلا و جواهر و نوازندگی موسیقی ایرانی اعلام شده اند .مقابل لیست رشته های بدون کنکور هنر نام دانشگاه پذیرنده ، نوع پذیرش بر اساس جنسیت و کد هر رشته قید شده است . داوطلن زمان انتخاب رشته ید به این نکات توجه نمایند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد هر سال برای دو نیمسال بهمن و مهر از سوی این دانشگاه اعلام میگردد . واقع لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد چهار مقطع تحصیلی کاردانی ناپیوسته ، کاردانی پیوسته ، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و دفترچه های مجزا منتشر میشود . داوطلن برای دانلود دفترچه مربوط به لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد ید به سایت سازمان سنجش و پذیرش آزاد مراجعه نمایند و پس از مطالعه و آگاهی از رشته ها بدون کنکور هنر این رشته ها ثبت نام اولیه انجام دهند . رشته هایی که لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد ذکر شده برای مقطع کاردانی شامل رشته های هنرها تجسمی – گرافیک ، کاردانی حرفه ای صنایع دستی – فرش فی ،مردم شناسی ، موزه ها و بنا ها ریخی ، هنر ها ی نمایشی و … میشد .

مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته های طراحی و تکنولوژی دوخت ، کارشناسی حرفه ای گرافیک – تصویر سازی ، کارشناسی حرفه ای مرمت و زسازی بناهای ریخی ، هنر های تجسمی – نقاشی ، ارتط تصویری و چندین رشته ی دیگر لیست رشته های بدون کنکور هنر مطرح شده است . مقطع کارشناسی پیوسته نیز رشته های طراحی صنعتی ، سن شناسی ، مرمت بناهای ریخی ، ارتط تصویری ، طراحی پارچه ، نقاشی ، فرش ، معماری داخلی ، کارگردانی ، زیگری و … برای علاقه مندان به هنر ارائه شده است . لازم به ذکر است نام هر رشته مقابل دانشگاه مربوطه بیان شده است . واقع هر دانشگاه تعداد معدودی از رشته های بدون کنکور هنر دانشجو میپذیرد . به این خاطر داوطلن ید زمان انتخاب رشته و دانشگاه دقت کافی داشته شند و براساس رشته ی مورد نظر خود دانشگاه ها را برگزینند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری شامل رشته هایی همچون ؛ فرش ، مرمت آثار ریخی ، هنر اسلامی ، سن شناسی ، صنایع دستی ، مرمت بناهای ریخی ، هنرهای صناعی و طراحی صنعتی میشد . اعلام پذیرش دانشجو لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری برای داوطلنی که توان پرداخت هزینه های تحصیل دانشگاه های غیر دولتی را ندارند فرصتی را ایجاد کرده است. البته دفترچه ی انتخاب رشته ی مربوط به لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری نام تعدادی از دانشگاه های غیرانتفاعی ، پیام نور و مراکز علمی کاربردی نیز ذکر شده است . از جمله رشته های بدون کنکور هنر این دانشگاه ها میتوان رشته های ، نقاشی ، فرش ، هنر اسلامی ، ارتط تصویری ، زیگری ، طراحی صنعتی ، تلویزیون و هنرهای دیجیل و صنایع دستی را نام برد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر از طریق سایت سازمان سنجش انجام میگیرد . داوطلن برای ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر ید بر اساس رشته و دانشگاه های انتخابی خود اقدام به پر کردن فرم مربوطه نمایند . این فرم اطلاعاتی همچون اطلاعات شناسنامه ای و سوابق تحصیلی و رشته های مورد علاقه از داوطلب خواسته میشود که ید کاملا ست وارد شود . پس از پایان انتخاب رشته ، دانشگاه ها سوابق داوطلن را بررسی میکنند و داوطلن را بر اساس معدل کتبی و معدل دوره ی متوسطه رتبه بندی میکنند . داوطلنی که معدل لاتر داشته شند شانس قبولی بیشتری دارند . دانشگاه ها داوطلن پذیرفته شده تماس میگیرند و هر داوطلب ید توجه به لیست رشته هایی که آنها پذیرفته شده انتخاب نهایی را انجام دهد . و نهایت برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه کند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر به منظور رفع ابهامات پیش آمده برای متقاضیان ادامه تحصیل لیست رشته های بدون کنکور هنر دفترچه انتخاب رشته منتشر میشود . سال گذشته تصمیماتی از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور برای تعیین نحوه قبولی داوطلن برخی رشته های دانشگاهی به شکل بدون کنکور اخذ شد و قالب شرایط قبولی رشته های بدون کنکور منتشر شد ، که بدین شرح میشد : داوطلن برای قبولی رشته های بدون کنکور دانشگاه ها ید به یکی از ادیان مصرح کشور اعتقاد داشته شند ، همچنین نید به مواد مخ اعتیاد داشته شند ، نداشتن فساد اخلاقی و عدم دشمنی نظام جمهوری اسلامی نیز از جمله ی این شرایط میشد .

از جمله مهم ترین و اصلی ترینشرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر همان قانون مربوط به داشتن مک دیپلم نظام جدید یا قدیم و یا داشتن مک پیش دانشگاهی میشد . همچنین برای داوطلنی که مک کاردانی دارند ملاک پذیرش دانشجو معدل دوره کاردانی میشد . از دیگر شرایط میتوان به وضعیت نظام وظیفه آقایان اشاره کرد که نید منعی از این نظر داشته شند . داوطلن مشمول ید دارای مک معافیت از خدمت سرزی و یا مک پایان خدمت شند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور و موفقیت کنکور …

مدتی است که توجه به تغییرات جدید و تصمیمات سازمان سنجش کارشناسی بدون کنکور برسر زن ها افده و طرفداران بسیاری پیدا کرده است . اما هنوز ابهاماتی این ره برای داوطلن وجود دارد که ید سعی کنند به بهترین نحو ابهامات و سوالات به وجود آمده را برطرف نمایند . یکی از بهترین روش ها برای کسب اطلاعات دقیق و ست استفاده از مشاوره تحصیلی میشد . چرا که مشاوران آگاهی از ضوابط پذیرش دانشجو این دوره ها و استفاده از تجربیات خود میتوانند پاسخگوی سوالات داوطلن شند . یکی از مراکز مطرح و صاحب نام این حوزه مرکز مشاوره آویژه میشد . داوطلن میتوانند پاسخ سوالات خود را از طریق راه ها ارتطی این مرکز که شامل تماس تلفنی مشاوران و مراجعه به سایت مرکز مشاوره آویژه میشد پیدا کنند .

سوالات متداول

۱)لیست رشته های بدون کنکور هنر مربوط به کدام گرایش ها است ؟

این لیست تعدادی از رشته های دانشگاهی هنر از جمله رشته های فرش ، هنر اسلامی ، نقاشی ، عکاسی و … را شامل میشود که داوطلن همه ی گرو هها ی آزمایشی میتوانند آنها شرکت کنند .

۲)لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد چیست ؟

لیستی که از طرف دانشگاه آزاد منتشر شده و شامل رشته های گرافیک ، تصویر سازی ، مردم شناسی ، صنایع دستی و … میشد که داوطلن بدون شرکت کنکور میتوانند انها پذیرش شوند .

۳)لیست رشته های بدون کنکور هنر چه شرایطی دارد ؟

داشتن یکی از مدارک پیش دانشگاهی ، دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم و یا داشتن مک کاردانی شرط لازم برای قبولی این رشته ها میشد .

۴)زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر ؟

زه ی زمانی بهمن ماه سال گذشته شهریور ماه سال جاری داوطلن میتوانند نسبت به ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور اقدام نمایند .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۵:۰۲ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زبان

۵٫۰
۰۱

لیست رشته های بدون کنکور زن برای آن گروه از داوطلنی که موفق به قبولی کنکور سراسری نشده اند راه مناسبی برای ورود به دانشگاه میشد . لیست رشته های بدون کنکور زن نیز به مانند لیست سایر رشته ها ی بدون کنکوراز سوی دانشگاه ها و سازمان سنجش اعلام میشود . به این ترتیب که هر دانشگاه بر اساس مصوت و نیاز سالانه کشور مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کاردانی ، کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد ، لیست رشته های بدون کنکور زن را به سازمان سنجش و از آن طریق به داوطلن اعلام میکند .

لیست رشته های بدون کنکور زن

هر داوطلب بر حسب علاقه میتواند رشته ی مورد نظر خود را از بین لیست رشته های بدون کنکور زن انتخاب کند . رشته هایی همچون زن و ادبیات انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، آموزش زن انگلیسی ، زن و ادبیات ارمنی ، زن و ادبیات اردو و چندین رشته دیگر لیست رشته های بدون کنکور زن قرار دارند . ذکر این نکته خارج از لطف نیست که وجود حذف کنکور برای این رشته ها ، رقابت برای کسب صندلی ها دانشگاه های برتر کشور مانند گذشته وجود دارد و داوطلن برای تحصیل دانشگاه ها سطح علمی لا ترملزم به شرکت کنکور سراسری میشند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد به شکل مجزا از لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه های پیام نور ، سراسری و علمی کاربردی و دفترچه ای جداگانه منتشر میشود . برای مقاطع تحصیلی مختلف اعم از کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد متفاوت میشد و بر اساس نیتز هر واحد دانشگاهی میشد . مقطع تحصیلی کاردانی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل رشته های ؛ کاردانی مترجمی زن انگلیسی و کاردانی آموزش زن انگلیسی میشد . مقطع کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته های آموزش زن انگلیسی ، زن و ادبیات انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، زن فرانسه – ادبی ، زن فرانسه – مترجمی ، زن و ادبیات آلمانی ، مترجمی زن آلمانی لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد جای گرفته اند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه سراسری توجه به تغییرات اعمال شده روند کنکور و پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و دانشگاه های سراسری ، دسترس داوطلن رشته های بدون کنکور زن قرار گرفته است . لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه سراسری برخی رشته های این گروه از جمله آموزش زن انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، زن و ادبیات انگلیسی ، زن و ادبیات اردو ، زن روسی ارائه شده است . البته دفترچه مربوط به لیست رشته ها بدون کنکور زن دانشگاه سراسری ، دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور که پذیرنده دانشجو برای رشته های دانشگاهی زن خارجه هستند نیز به چشم میخورد . این دانشگاه ها نیز پذیرش دانشجو رشته های مترجمی زن انگلیسی ، زن و ادبیات انگلیسی ، زن آلمانی ، زن روسی و … بر اساس معدل کتبی دیپلم میشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن تنها براساس سوابق تحصیلی داوطلن صورت میپذیرد . این سوابق زمان ثبت نام ید به سازمان های مربوطه ارائه شود . توجه به اینکه پذیرش دانشجو تنها ۱۵ صد از رشته های دانشگاهی آزمون میشد و ۸۵ صد دیگر از رشته ها پذیرش تنها براساس سوابق تحصیلی داوطلن دوره متوسطه خواهد بود ، ورود به دانشگاه برای بسیاری از داوطلن تسهیل شده است . داوطلن ید زمان ثبت نام لیست رشته ها بدون کنکور زن شرایط اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور را مطالعه نمایند و سپس بر اساس دستورالعمل ها مربوطه برای انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظرشان اقدام کنند . مراحل ثبت نام سوالی است که برای بسیاری از داوطلن پیش میاید به همین دلیل به شرح مراحل ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن میپردازیم .

ابتدا داوطلب ید دفترچه انتخاب رشته را دانلود و مطالعه کند . سپس توجه به رشته هایی که مدنظر گرفته و کسب اطلاعات جامع تر ره ی آینده شغلی و تحصیلی رشته ها نسبت به پر کردن فرم انتخاب رشته به شکل اینترنتی اقدام میکند . پس از اینکه ثبت نام انجام شد ، اطلاعات و سوابق داوطلن از سوی دانشگاه ها و مراکز علمی مربوطه مورد بررسی قرار میگیرد و نهایت یک زه زمانی خاص نتیجه به داوطلن اعلام میگردد . زمانیکه داوطلب از لیست رشته هایی که موفق به قبولی آنها شده است آگاه شود ، براساس معیارهای خود گرفتن تصمیم نهایی برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه مینماید . زمان ثبت نام حضوری کلیه ی اطلاعات شناسنامه ای و سوابق تحصیلی داوطلب بررسی میشود . به همین دلیل زمان ثبت نام اینترنتی ید نهایت دقت و صداقت رعایت شود .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور زن

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور زن یکی از سوالات رایجی است که برای داوطلن مطرح شده است . چرا که ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای اولین دوره امکان پذیر شده است . شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور زن به طور کلی دو دسته ی شرایط عمومی و اختصاصی قرار میگیرد . از مهمترین شرایط عمومی میتوان به این مورد اشاره کرد که داوطلن مرد نید منعی از نظر شرایط وظیفه عمومی داشته شند . همچنین ایمان به یکی از ادیان مصرح قانون اساسی کشور ، نداشتن فساد اخلاقی ، عدم دشمنی و عناد نظام جمهوری اسلامی ایران ، نداشتن اعتیاد از دیگر شرایط عمومی ثبت نام این رشته ها میشند .

اما به طور کلی اصلی ترین و مهم ترین شرط پذیرش دانشجو لیست رشته های بدون کنکور زن به دلیل پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دارا بودن مک تحصیلی دیپلم نظام آموزشی جدید و یا قدیم ، یا داشتن مک دیپلم متوسطه قدیم ویا اخذ مک پیش دانشگاهی برای داوطلن نظام ترمی واحدی یا نظام سالی واحدی میشد . همچنین داشتن مک کاردانی برای داوطلنی که دوره متوسطه را رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش گذرانده اند از جمله شرایط اختصاصی میشد . لازم به ذکر است برای داوطلنی که مک کاردانی اخذ کرده اند معدل دوره کاردانی ملاک قرار میگیرد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور و موفقیت کنکور

سال های اخیر و سعی سازمان سنجش بر حذف کنکور از سر راه داوطلن ورود به دانشگاه ، این دوره از کنکور دانشگاه ها تعدادی از دانشجویان خود را بدون کنکور و تحت عنوان کارشناسی بدون کنکور و یا کاردانی بدون کنکور پذیرش میکنند . توجه به تغییرات پی پی روند پذیرش دانشجو ، اطلاع از شرایط پذیرش هر رشته و دانشگاه و همچنین آگاهی از آینده شغلی هر رشته و سطح علمی هر دانشگاه لازمه ی موفقیت انتخاب رشته میشد . این راس استفاده از تجربیات مشاوران و بهره بردن از مشاوره تحصیلی بسیار کمک کننده میشد . چرا که یک داوطلب نمیتواند همزمان اطلاعات موثق و دقیقی ره ی تمام این مسائل داشته شد .

مرکز مشاوره آویژه که یک مرکز مشاوره تحصیلی سابقه خشان میشد میتواند گزینه بسیار مناسبی برای افزایش احتمال موفقیت شد . این مرکز ، مشاوران طی تماس ها تلفنی و یا به شکل آنلاین وبگاه اینترنتی این مرکز توجه به تجربیات و دانش خود و همچنین بررسی دقیق تمام سوابق و اطلاعات داوطلب سعی میکنند بهترین راه ممکن را پیش روی آنها قرار دهند .

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های بدون کنکور زن مربوط به کدام گرایش هاست ؟

داوطلن همه ی گروه های آزمایشی میتوانند این رشته ها ثبت نام کنند که شامل رشته های زن و ادبیات انگلیسی ، زن و ادبیات اردو ، مترجمی زن انگلیسی و … میشد .

۲٫ لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد چیست ؟

لیستی که از سوی دانشگاه آزاد منتشر میشود و شامل رشته های زن و ادبیات انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، زن فرانسه – مترجمی ، زن آلمانی و … میشد .

۳٫ لیست رشته های بدون کنکور زن چه شرایطی دارد ؟

داشتن یکی از مدارک دوره ی دیپلم و یا مک کاردانی و یا مک دوره ی پیش دانشگاهی مهمترین شرط قبولی این رشته ها میشد .

۴٫ زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن ؟

زمان ثبت نام دو نیمسال تحصیلی بهمن و مهر میشد که از بهمن ماه سال گذشته شروع شده و شهریور ادامه دارد .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۰۳:۳۵ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

۵٫۰
۰۱

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای پذیرش دانشجویان ترم مهر ماه از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شده است . لیست رشته هاس بدون کنکور دانشگاه سراسری تمام آن رشته هایی که داوطلن میتوانند بدون کنکور و از طریق سوابق تحصیلی آنها پذیرش بگیرند ، ذکر شده است . داوطلن برای ورود به دانشگاه دیگر نیازی به طی کردن پروسه سخت کنکور ندارند و تنها مطالعه دفترچه و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری میتوانند به راحتی رشته ی مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند . چرا که تنها لازمه ی قبولی رشته های مربوط به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری مک دیپلم و یا پیش دانشگاهی میشد . به این ترتیب ورود به دانشگاه نسبت به سالیان گذشته به امری بسیار راحت تر بدل شده است .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

حال به شرح لیست رشته ها بدون کنکور دانشگاه سراسری میپردازیم . لیست رشته ها بدون کنکور دانشگاه سراسری تعداد زیادی از رشته های تمام گروه های آزمایشی به چشم میخورد . ازجمله این رشته ها میتوان به زمین شناسی ، علوم دامی ، علوم و مهندسی خاک ، علوم و مهندسی جنگل ، شیمی محض و… گروه تحصیلی تجربی ؛ و رشته های ریاضیات و کاربردها ، کاردانی فنی عمران ، مهندسی شیمی ، مهندسی پزشکی و … گروه ریاضی و فنی ؛ و رشته های فرش ، مرمت آثار سنی ،هنر اسلامی ، زن روسی ، آموزش زن انگلیسی گروه های هنر و زن ها خارجه اشاره کرد . گروه تحصیلی علوم انسانی نیز رشته هایی همچون ریخ تمدن ملل اسلامی ، ادیان و عرفان ، علوم ورزشی ، علوم قرآن و حدیث به عنوان رشته های بدون کنکور ارائه شده اند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده است و اوایل شهریور امسال ادامه دارد . داوطلن میتوانند برای ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری به گاه اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایند . پس از ورود به قسمت انتخاب رشته ی بدون کنکور ید اطلاعات و سوابق تحصیلی خود را دقت هر چه تمام تر وارد نمایند . همچنین زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ید کد مربوط به هر رشته را وارد نمایند . پس از پایان عملیات انتخاب رشته سوابق هر فرد توسط دانشگاه ها و مراکز علمی بررسی میشود و داوطلن بر اساس معدل کتبی و سوابق تحصیلی رتبه بندی میشوند . گزینش نهایی از بین داوطلن معدل لاتر و سوابق تحصیلی بهتر صورت میگیرد .

پذیرفته شدگان نهایی از طریق تماسی که از دانشگاه ها آنها گرفته میشود ، از قبولی خود مطلع میشوند و بررسی همه ی رشته هایی که آنها پذیرفته شده اند تصمیم نهایی را میگیرند . نهایت ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری به شکل حضوری و مراجعه به دانشگاه انجام میشود .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری یکی از مواردی است که برای داوطلن کنکور سوال برانگیز میشد . داوطلن ید بدانند که تنها منبع موثق و قابل اعتماد برای آگاهی از شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری همان دفترچه انتخاب رشته مربوط به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری میشد . از مهم ترین و اصلی ترین شرایط ذکر شده برای ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری داشتن مک دیپلم نظام آموزشی قدیم یا جدید یا اخذ مک پیش دانشگاهی برای داوطلن نظام ترمی – واحدی میشد .

ملاک قبولی برای آن دسته از داوطلنی که مک کاردانی دارند معدل دوره کاردانی میشد . به این ترتیب داوطلنی دوره متوسطه دوره های فنی و حرفه ای و کار و دانش تحصیل کرده اند و فاقد مک پیش دانشگاهی میشند ، برای قبولی رشته های بدون کنکور لزوما ید مک کاردانی را داشته شند . نکته ی دیگر این است که داوطلن مرد نید هیچگونه ممنوعیتی از جانب سازمان نظام وظیفه عمومی برای ادامه تحصیل داشته شند . داشتن مک معافیت دائم و یا موقت و یا مک پایان خدمت یکی از ملزومات شرکت این دوره ها برای مشمولان میشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری جداولی دفترچه انتخاب رشته دو نوبت شنه و روزانه دسترس داوطلن قرار گرفته است . حال توجه به سوالات متداول داوطلن خصوص اینکه رشته های بدون کنکور گروه تجربی چه رشته هایی را شامل میشود ، لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری را ادامه متن برای شما داوطلن عزیز ذکر خواهیم کرد : زمین شناسی ، علوم و مهندسی غنی ، علوم و مهندسی خاک ، مهندسی فضا سبز ، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی ، علوم دامی ، علوم و مهندسی صنایع غذایی ، زیست شناسی گیاهی ، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار ، زیست شناسی جانوری ، مهندسی طبیعت ، مهندسی صنایع چوب و فرآورده ها سلولزی ، گیاه پزشکی ، علوم و مهندسی شیلات ، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی ، کاردانی تولید و بهره برداری ازگیاهان دارویی و معطر و …

میدانیم که بسیاری از داوطلن کنکور تجربی علاقه مند به ادامه تحصیل رشته های پزشکی و پیرا پزشکی میشند . نکته ای که اینجا مطرح است این است که پذیرش این رشته ها بدون کنکور کماکان نیازمند شرکت کنکور و اخذ رتبه قبولی میشد . هرچند برخی واحدهای دانشگاهی آزاد و علمی کاربردی تعداد کمی از این رشته ها مثلا رشته ی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی را ارائه میدهند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری برای داوطلن علاقه مند به ادامه تحصیل رشته ها علوم انسانی از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شده است . اغلب کشورهای دنیا توسعه کشور توسعه علوم انسانی امکان پذیر است و این دو هم رابطه مستقیم دارند . رشته ها ی بدون کنکور انسانی راهی هموار تر برای ورود داوطلن و علاقه مندان به این رشته ها برای قرار گیری مسیر توسعه علوم انسانی کشور ایجاد کرده است . توجه به اینکه برخی رشته های مهم و پرطرفدار دانشگاهی مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری قرار گرفته اند ، ورود بیشتر افراد مستعد و علاقه مند ، به این حوزه ، شاهد پیشرفت علوم انسانی کشور سالیان آتی خواهیم بود .

توجه به توضیحات پاراگراف قبل مهم ترین رشته های علوم انسانی بدون کنکور دانشگاه سراسری شامل این موارد میشد : جغرافیا ، ریخ تمدن ملل اسلامی ، علوم قرآن و حدیث ، ادیان و عرفان ، سن شناسی ، زن شناسی ، زن و ادبیات عرب ، علوم ورزشی ، حقوق ، اقتصاد ، گردشگری ، معارف اسلامی ، معارف اسلامی و اخلاق ، فقه و حقوق اسلامی ، فلسفه و کلام انسانی ، مشاوره روابط عمومی ، علوم سیاسی .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره ی تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور ، موفقیت کنکور سراسری

طی سنوات گذشته سازمان سنجش برای حذف کنکور تمهیداتی اندیشیده است . طی این اقدامات پذیرش بسیاری از رشته های دانشگاهی بدون نیاز به شرکت کنکور و تنها بر اساس سوابق تحصیلی صورت میگیرد . بر این اساس داوطلن میتوانند دوره کاردانی بدون کنکور و همچنین کارشناسی بدون کنکور و اکثر دانشگاه ها ی کشور ادامه تحصیل دهند . این موضوع برای داوطلن سوالاتی را به وجود آورده است . این مسائل اهمیت مشاوره ی تحصیلی را دوچندان کرده است . داوطلن برای آگاهی از چگونگی پذیرش دانشگاه ها و همچنین صد احتمال قبولی رشته ها ی مورد نظرشان نیازمند مشاوره ست و اصولی میشند . مرکز مشاوره آویژه یکی از مراکز پیشرو امر مشاوره است که تکیه بر دانش و تجربیات کارشناسان خبره آماده خدمت به داوطلن عزیز امور تحصیلی میشد . داوطلن میتوانند سوالات خود ره تمام مراحل کنکور از کارشناسان این مرکز بپرسند .

سوالات متداول

۱-آیا لیست لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری وجود دارد ؟

بله ، این لیست شامل رشته هایی میشد که داوطلن میتوانند آنها بدون کنکور و تنها براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری پذیرفته شوند .

۲-گرایش های لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری چیست ؟

تمامی گرایش های هنر ، زن های خارجه ،علوم تجربی ، علوم انسانی ، ریاضی و فیزیک رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری را ارائه میدهند .

۳-لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری چه شرایطی دارد ؟

داشتن مک پیش دانشگاهی ، یا مک دیپلم نظام جدید یا قدیم . برای فارغ التحصیلان مقطع کاردانی معیار پذیرش سوابق دوره کاردانی میشد .

۴- زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ؟

زمان ثبت نام از سال گذشته و بهمن ماه آغاز شده است و اوایل شهریور امسال ادامه دارد .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۲:۰۹ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

۵٫۰
۰۱

لیست رشته های بدون کنکور انسانی قالب دفترچه ی انتخاب رشته اختیار داوطلن گروه انسانی و سایر گروه های آزمایشی قرار میگیرد . این لیست موعد تعیین شده از جانب سازمان سنجش و آموزش کشور بر روی گاه اینترنتی این سازمان قرار گرفته است. این لیست تعداد زیادی از رشته های گروه آزمایشی انسانی را بر میگیرد که تمام متقاضیان بدون نیاز به شرکت آزمون سراسری میتوانند شانس قبولی خود این رشته ها را تنها بر اساس معدل کتبی دوره متوسطه بنجند . لیست رشته های بدون کنکور انسانی شماری از رشته های پرطرفدار و برتر کشور نیز به چشم میخورد که این موضوع میتواند نوید بخش موفقیت و قبولی راحت تر دانشگاه ها برای داوطلن سوابق تحصیلی و معدل کتبی حد متوسط و لا شد .

لیست رشته های بدون کنکور انسانی

همچنین لیست رشته های بدون کنکور انسانی برای دانشگاه ها آزاد اسلامی به شکل مستقل از لیست دانشگاه های سراسری و پیام نور و غیر انتفاعی منتشر میشود به این ترتیب داوطلن براساس علاقه خود به تحصیل هر یک از دانشگاه ها و همچنین نظر گرفتن هزینه ها و امکانات رفاهی مربوط به هر کدام از دانشگاه ها انتخاب رشته مینمایند . ادامه لیست رشته های بدون کنکور انسانی به تفکیک دانشگاه های آزاد و سراسری مطرح خواهد شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد همانگونه که پاراگراف قبل مطرح کردیم دفترچه ای جداگانه منتشر میشود . حال بسته به اینکه مقطع تحصیلی کارشناسی پیوسته ، کارشناسی ناپیوسته ، کاردانی پیوسته و یا کاردانی ناپیوسته شد ، لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد برای هریک از این مقاطع متفاوت میشد .هر واحد دانشگاه آزاد هر شهر ، بر اساس نیاز سالانه شهر و اسن مربوطه لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد برای هر نیمسال تحصیلی را اعلام مینماید . لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی پیوسته رشته های ریخ ، ایران شناسی ، حسابداری ، مشاوره ، روانشناسی ، حقوق ، مدیریت صنعتی ، جغرافیا ، جامعه شناسی ، فقه و حقوق اسلامی ، مدیریت زرگانی ، مدیریت دولتی و اقتصاد ، مدیریت مالی ، مدیریت بیمه و مدیریت امور نکی جای دارند .

مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته های حسابداری ، آموزش دینی و عربی ، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، مدیریت زرگانی ، تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی ارائه شده است . مقطع کاردانی نیز رشته های مختلف اعم از کاردانی امور تربیتی ، کاردانی علوم ورزشی ، کاردانی حسابداری ، کاردانی مدیریت زرگانی ، کاردانی اقتصاد کار و بهره وری ، کاردانی آموزش زن و ادبیات فارسی ، کاردانی آموزش دینی و عربی ، کاردانی مدیریت صنعتی امور اداری لیست رشته های بدون کنکور انسانی قرار میگیرند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری برای علاقه مندان به علوم انسانی که توان پرداخت شهریه دانشگاه های آزاد ، پیام نور و غیر انتفاعی و علمی کاربردی را ندارند ، میتواند امیدی شد برای ادامه تحصیل مقاطع لاتر و صرف حداقل هزینه ها . لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری رشته های برنامه ریزی اجتماعی و تعاون ، ادیان و عرفان ، ریخ ، جامعه شناسی ، جغرافیا ، زن و ادبیات فارسی ، علوم تربیتی ، علوم سیاسی ، علوم ورزشی ، علوم قرآن و حدیث ، فقه و حقوق اسلامی ، فلسفه و کلام اسلامی ، گردشگری ، مشاوره ، مدیریت زرگانی ، مدیریت دولتی ، مدیریت صنعتی ، ریخ تمدن ملل اسلامی و بسیاری از رشته های دیگر به چشم میخورند .

علاوه بر این ، لیست رشته های بدون کنکور انسانی مربوط به دانشگاه های پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی نیز دفترچه رشته های بدون کنکور ذکر شده است . این لیست شامل رشته های جغرافیا ، حقوق ، جامعه شناسی ، روابط عمومی ، روانشناسی ، روزنامه نگاری ، زن و ادبیات فارسی ، مدیریت زرگانی ، حسابداری ، اقتصاد ، ریخ ، فقه و منی حقوق اسلامی ، فلسفه و کلام اسلامی ، علوم تربیتی ، علوم سیاسی ، مشاوره ، ادیان و عرفان ، سن شناسی ، گردشگری ، برنامه ریزی اجتماعی و تعاون میشد . هر داوطلب توجه به علاقه شخصی و دانشگاه مورد نظر خود از بین لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری میتواند چندین رشته را برگزیند و شانس قبولی خود را امتحان کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی همزمان ثبت نام سایر رشته های بدون کنکور آغاز میشود . زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور از بهمن ماه سال گذشته ششم شهریور امسال اعلام شده است . داوطلن برای ثبت نام ید این زه ی زمانی و طبق دستورالعمل های منتشر شده دفترچه ی انتخاب رشته عمل نمایند . این دستورالعمل ها به ترتیب شامل موارد زیر میشد : دانلود دفترچه و مطالعه دقیق رشته هایی که این متن نیز ذکر شده اند . سپس داوطلب ید مراجعه به قسمت ثبت نام سایت سازمان سنجش اطلاعات و سوابق خواسته شده را وارد کند . نهایی شدن ثبت نام یک دوره ی زمانی دانشگاه ها و مراکز آموزشی خواست های داوطلن را بررسی میکنند و براساس معدل کتبی و معدل کلی دیپلم داوطلن را رتبه بندی میکنند .

مرحله ی بعد قبولی داوطلن از طریق دانشگاه ها اعلام میشود . داوطلن از بین رشته هایی که موفق به اخذ پذیرش آنها شده اند تصمیم نهایی خود را میگیرند و سپس ید دست داشتن مدارک مورد نیاز ازجمله سوابق تحصیلی به منظور ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی شامل بندهایی میشد که دفترچه انتخاب رشته مربوط به رشته های بدون کنکور مطرح شده است . داوطلن ید بدانند که برای پذیرش رشته های بدون کنکور انسانی ید تمام شرایط را داشته شند . اما این شرایط شامل چه مواردی میشد ؟ ابتدا اعتقاد به یکی از ادیان مصرح کشور ، عدم فساد اخلاقی ، نداشتن اعتیاد به مواد مخ ، دشمنی نداشتن نظام جمهوری اسلامی . ولی یکی مهمترین و اصلی ترین شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی داشتن مک دوره دیپلم و یا پیش دانشگاهی میش . زیرا پذیرش رشته های بدون کنکور تنها بر اساس سوابق دوره دپلم امکان پذیر است . البته برای داوطلنی که مک کاردانی یا فوق دیپلم دارند ، معدل این دوره ملاک قرار میگیرد .

اما ممکن است این سوال برای داوطلن پیش بیاید که برای مثال آیا ممکن است دیپلم تجربی رشته ها علوم انسانی پذیرش گرفت ؟ پاسخ به این سوال مثبت میشد . داوطلن رشته های بدون کنکور میتوانند برای پذیرش رشته های دانشگاهی تمام گروه های آزمایشی خواست دهند ولی اغلب برای قبولی رشته های نامرتبط نوع مک دیپلم ، صد احتساب و اعمال معدل کمتر خواهد بود و ابن امر ممکن است عث کاهش شانس قبولی داوطلن شود .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور ، موفقست کنکور و …

داوطلن عزیزی که تمایل دارند رشته های کارشناسی بدون کنکور شرکت کنند نید تصور حذف کنکور و قبولی راحت تر از اهمیت مشاوره تحصیلی غافل شوند . چرا که توجه به تغییرات کنکور و بروز ابهامات و سوالاتی ذهن داوطلن به وجو آمده که نیاز به مشاوره تحصیلی نه تنها از بین نرفته است بلکه دوچندان نیز شده است . چرا که کسب اطلاعات دقیق از خصوصیات هر رشته و دانشگاه میتوان به انتخاب ست تر ست یافت . یکی از مراکز مشاوره قابل اعتماد که بهره گیری از تجربیات کارشناسان و مشاوران تحصیلی میتواند داوطلن کنکور را این مسیر یاری نماید مرکز مشاوره آویژه میشد . داوطلن میتوانند از طریق تماس تلفنی و یا به شکل آنلاین از مشاوره و تجربیات مشاوران و کارشناسان این مرکز برای اخذ بهترین تصمیمات ممکن بهره برند .

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های بدون کنکور انسانی مربوط به کدام گرایش ها است ؟

این لیست اکثر رشته ها ، شامل مدیریت ، حقوق ، روانشناسی ، زن و ادبیات فارسی ، جغرافیا ، رشته ها ی اقتصاد و … میشد که داوطلن همه ی گروه های آزمایشی میتوانند آنها شرکت کنند .

۲٫ لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد چیست ؟

رشته هایی که دانشگاه آزاد بدون کنکور دانشجو میپذیرد و شامل رشته هایی همچون جامعه شناسی ، مدیریت زرگانی ف مدیریت صنعتی ، حقوق ، روانشناسی ، حسابداری و … میشد .

۳٫ لیست رشته های بدون کنکور انسانی چه شرایطی دارد ؟

شرط اصلی پذیرش این رشته ها داشتن مک دیپلم یا مک پیش دانشگاهی برای داوطلن نظام ترمی واحدی و یا داشتن مک کاردانی میشد .

۴٫ زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی ؟

زمان ثبت نام این رشته ها از اواخر بهمن ماه سال گذشته شروع شده و شهریور سال جاری ادامه دارد .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۲۰:۴۹ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

معافیت ماده ۶ بهزیستی و معافیت کفالت بهزیستی

۵٫۰
۰۱

معافیت کفالت بهزیستی یکی از انواع معافیت های ساده ای است که مشمولین می توانند از آن استفاده کنند. همانطور که از اسمش نیز پیداست معافیت کفالت بهزیستی برای افرادی است که تحت پوشش این سازمان ها هستند . واقع معافیت کفالت بهزیستی نوعی روش برای معافیت دائم می شد . ولی چون به طور کامل شناخته نشده افراد اطلاعات کافی مورد آن ندارند .شما می توانید راهنمایی های لازم را این زمینه از مشاوره نظام وظیفه بگیرید.

معافیت پزشکی و بهزیستی سرزی چگونه است؟

بنابراین ممکن است افرادی شرایط معافیت کفالت بهزیستی را داشته شند اما به دلیل نداشتن اطلاعات به جای گرفتن معافیت کفالت بهزیستی دنل مراحل اعزام به خدمت شند . اما این سوال پیش خواهد آمد که معافیت کفالت بهزیستی به چه کسانی تعلق می گیرد ؟ آیا معافیت کفالیت بهزیستی مانند گرقتن معافیت پزشکی سرزی کار آسانی است ؟ مدارک معافیت خدمت برای معافیت بهزیستی چیست ؟ افراد چه زمانی می توانند برای معافیت کفالت بهزیستی اقدامات لازم انجام دهند ؟

قبل از هر توضیحی ید بگوییم جوانان ذکور کشور ما پس از گرفتن دیپلم یا همان پایان ۱۸ سالگی وارد سن مشمولیت شده و ید برای رفتن به خدمت مقدس سرزی اقدام کنند و مراحل اعزام به خدمت را انجام دهند . اما برخی به دلیل اینکه شرایط انواع معافیت ها را دارند ، سعی می کنند بدست آوردن اطلاعات مورد آن ها کارت معافیت خود را بگیرند . ما این مقاله قصد داریم مورد معافیت کفالیت بهزیستی یکی از راه های ساده و البته ناشناخته ی معافیت سرزی صحبت بکنیم .

ماده ۶ معافیت کفالت بهزیستی

ماده ۶ معافیت کفالت بهزیستی از قوانین معافیت کفالیت بهزیستی است . بر اساس ماده ۶ معافیت کفالت بهزیستی و قانون حمایت از معلولان و ناتوانان ، مشمولینی که پ یا ما آن ها معلول هستند می توانند از معافیت های کفالت بهزیستی استفاده کنند . هم چنین این قانون برای پی که فرزند ناتوان و معلول نیز دارد هم صدق می کند . هم چنین این قانون ذکر شده است که مشمولینی که همسر ناتوان و معلول دارند و از آن سرپرستی و مراقبت می کنند ، زمانی که مراقبت و نگهداری همسر خود را به عهده داشته شند از خدمت سرزی معاف خواهند شد .

بهتر است بدانید که ماده ۶ معافیت کفالت بهزیستی سال ۸۰ به طور قانونی از طرف سازمان نظام وظیفه ی عمومی تصویب شد . واقع ماده ۶ معافیت کفالت بهزیستی برای مشمولینی است که خانواده ی آن ها دو نفر از اعضای آن خانواده تحت پوشش بهزیستی شند . مشمولین می توانند توجه به شرایط خود مراحل معافیت را طی کرده و کارت پایان خدمت خود را بگیرند .

ماده ۹ معافیت کفالت بهزیستی

ماده ۹ معافیت کفالت بهزیستی از قوانین تصویب شده ی سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا می شد که بر اساس آن افرادی که خانواده ای زندگی می کنند که همسر یا فرزندان یا خواهر و برا آن ها از معلولیت برخوردار شند . این افراد می توانند برای گرفتن معافیت کفالیت بهزیستی بر اساس ماده ۹ معافیت کفالت بهزیستی اقدام کنند .

مدارک مورد نیاز ماده ۹ معافیت کفالت بهزیستی :

 1. تکمیل فرم شماره ۱ وضعیت مشمولین .
 2. تکمیل برگه معاینه پزشکی اولیه .
 3. تکمیل فرم شماره ۴ وضعیت مشمولین .
 4. کارت ملی مشمولین به همراه کپی از پشت و رو .
 5. شناسنامه مشمول و کپی از همه ی صفحات .
 6. عکس ۳*۴ پرسنلی رنگی زمینه ی سفید .
 7. کپی شناسنامه پ و ما و خواهر و برا مشمول .
 8. کپی کارت ملی پ و ما مشمول .
 9. اصل آخرین مک تحصیلی و کپی آن .
 10. تکمیل فرم مرتبط بستگان مشمول (فردی که مشمول می خواهد کفالتش را به عهده بگیرد) .
 11. تکمیل فرم ۳ برگی تعییین وضعیت معلول از سوی سازمان بهزیستی .
 12. فرم رضایت نامه از والدین .


بیشتر بخوانید: انواع معافیت کفالت


شرایط معافیت کفالت بهزیستی

شرایط معافیت کفالت بهزیستی برای آن دسته از افرادی که می خواهند از این نوع کفالت استفاده کنند اینگونه است که :

 • تعداد براان خانواده مهم نیست . هر کدام از آن ها می توانند از معافیت های کفالت بهزیستی استفاده کنند . فقط انتخاب اینکه کدام فرزند می تواند بر اساس ماده ۶ معافیت های کفالت بهزیستی از این قانون استفاده کرده و کارت معافیت خود را بگیرد بر عهده ی پ و ما مشمول می شد .
 • مشمول نید به هیچ عنوان وارد غیبت بشود . یعنی پس از ورود به سن مشمولیت ید برای انجام کارهای معافیت اقدام کند .
 • مشمول ید سن ۱۹ سالگی برای گرفتن معافیت کفالیت بهزیستی اقدام کند .

مراحل معافیت کفالت بهزیستی

مراحل معافیت کفالت بهزیستی پس از ثبت خواست مشمولین سایت نظام وظیفه ی عمومی از دفاتر الکترونیک انتظامی شروع خواهد شد . واقع مراحل معافیت کفالیت بهزیستی به صورتی است که میزان صد معلولیت افراد ید کمیسیون پزشکی بهزیستی مورد بررسی قرار بگیرد . بر اساس آخرین قوانین تصویبی از سوی سازمان نظام وظیفه این کمیسیون افراد زیر حضور خواهند داشت :

 • دو نفر از پزشکان متخصص سازمان بهزیستی کشور .
 • یک پزشک متخصص از سوی وزارت بهداشت .
 • مسئول سد توان بخشی بهزیستی اسن مورد نظر .
 • یک نفر پزشک روانشناس .
 • یک نفر کارشناس تحصیلات توانبخشی .
 • یک نفر پزشک متخصص از سوی سازمان نظام پزشکی کشور .

مشمولین اولین قدم از مراحل این معافیت کفالیت بهزیستی ید اطلاعات کافی زمینه ی معافیت های کفالت بهزیستی را بدست آورند . پس از کسب اطلاعات مشمولین می توانند مدارک خوذ را آماده کرده و پس از پر کردن فرم های مورد نیاز به نزدیک ترین دفتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس + ۱۰ ) مراجعه کرده و خواست معافیت خود را ثبت کند .

پس از ثبت خواست و بررسی از سوی سازمان نظام وظیفه کمیسیون تشکیل خواهد شد . آخرین صدی که به معلول داده خواهد شد توسط این کمیسیون خواهد بود . آخر بر اساس رای شورای پزشکی مشمولین می توانند از معافیت کفالیت بهزیستی بهره مند شوند و کارت معافیت خود را به آسانی بگیرند .

مشمولین می توانند برای انواع مشاوره معافیت ، مشاوره معافیت پزشکی ، اطلاعات ره ی مدت زمان معافیت پزشکی سرزی ، مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی خدمت سرزی می توانند مرکز مشاوره نظام وظیفه تماس بگیرند . هم چنین مرکز مشاوره معافیت پزشکی مشمولین را خصوص انواع معافیت های پزشکی راهنمایی خواهد کرد . مشاورین متخصص ما این مرکز اطلاعات جامعی همه ی زمینه های نظام وظیفه اختیار مشمولین خواهد گذاشت . شما می توانید هر روز تماس مشاورین ما از راهنمای مفید بهره مند شوید .

قوانین معافیت کفالیت بهزیستی

قوانینی که ادامه می خوانید از قانون هایی است که بر اساس ماده ۶ معافیت کفالیت بهزیستی توسط سازمان نظام وظیفه عمومی تصویب شده است :

 1. مشمولی که پ یا ماش به دلیل معلولیت عضو سازمان بهزیستی هستند ، از معافیت های کفالت بهزیستی استفاده می کنند .
 2. اگر ما مشمول به دلیل نداشتن همسر عضو سازمان بهزیستی شد . مشمول می تواند کفالت ما را به عهده بگیرد .
 3. همسر مشمول معلول بوده و عضو بهزیستی شد .
 4. مشمول دارای فرزند معلول بوده و فرزند آن نیازمند مراقبت شد .
 5. مشمول خانواده ای شد که حداقل دو نفر از اعضای آن به دلیل معلولیت عضو سازمان بهزیستی شند .
انواع معلولیت ها :

انواع معلولیت هایی که ماده ۶ معافیت کفالیت بهزیستی می توان به آن اشاره کرد بسیار گسترده است . اما به طور کلی این معلولیت ها ، ناتوانی های جسمی و روحی بوده که فرد به تنهایی قا به انجام امور خود نخواهد بود . واقع فردی دیگر ید زمینه های اقتصادی و اجتماعی از بیمار معلول نگهداری و مراقبت کند .

 • معلولیت های جسمی – حرکتی .
 • معلولیت شنوایی .
 • قطع اندام ها .
 • معلولیت بینایی .
 • معلولیت گفری .
 • اختلالات عضلانی .
 • انحرافات اندامی .
 • اختلالات سیستم اعصاب مرکزی .
 • معلولیت ذهنی .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه نظام وظیفه

معافیت ماده ۶ بهزیستی و معافیت کفالت بهزیستی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معافیت ماده ۶ بهزیستی و معافیت کفالت بهزیستی

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۵:۱۱ توسط:avije موضوع: نظرات (0)